Estructura i organització

Estructura de l'IMEM 

Equip directiu

Director de l'Institut: Juan F. Bellot Abad (ext. 3555)

Secretari de l'Institut: Juan Ferrer Casanova (ext. 9582)

 

Comissió Permanent

 Juan F. Bellot Abad (Director)     Juan Ferrer Casanova (Secretari)
 Roque Bru Martínez (Coordinador Unitat 1:
Anàlisi Estructural i Molecular d'Organismes)
  
 Jordi Cortina i Segarra (Coordinador Unitat 2:
Composició, Funcionament i Restauració d'Ecosistemes)
   Leticia Asensio Berbegal (Tècnic-Especialista)
 José Enrique Tent Manclús (Coordinador Unitat 3:
Ordenació, Planificació i Gestió del Territori)
   

 

PAS

Gestor en cap de l'Institut: Antonio Rubio López (ext. 9873)

Gestor de l'Institut: Juan Francisco Leal Cano (ext. 1184)

Tècnica Especialista: Leticia Asensio Berbegal (ext. 9143)

 

Personal Investigador Contractat

Benito de Pando, Blas Manuel

Dacal de Tomás, Marina

Disante Bertone, Karen

Guirado Hernández, Emilio

Kharazian, Alireza

Martínez Valderrama, Jaime

Saez Gómez, Pedro

Silva Morales, Elysa Inés

López Poma, Rosario 

 

Contractats/ades temporals

Casado Coy, Nuria

Dafouz Ramírez, Raquel

Abel Abellán, Isabel

Suárez Fernández, Marta

Vicente Bartolí, Eduardo

Gozalo Sanz, Beatriz

Moreno Compañ, Joaquín

Asensio Mansilla, Sergio

Ochoa Esteban, María Victoria

Puche Herrero, María Dolores

Asensio Montesinos, Francisco

Simó Cabrera, Lorena

Ruiz Yanetti, Samantha

Neuenkamp, Lena (Investigadora Distinguida)

 

Investigadors

El nombre total d'investigadors/ores constituents de l'IMEM, els seus departaments i grups de recerca es mostren en la Taula:

Investigador/a

Departament

Grupo d'investigació

Antón Botella, Josefa

Dep. Fisiologia, Genètica i Microbiologia

Ecologia Microbiana Molecular

Baeza Berná, M. Jaime 

Dep. Ecologia

Ecotecnologia

Bautista Aguilar, Susana

Dep. Ecologia

Ecotecnologia

Bayle Sempere, Just

Dep. Ciències del Mar i Biologia Aplicada

Biologia Marina

Bellot Abad, Juan

Dep. Ecologia

Ecotecnologia

Bonet Jornet, Andreu

Dep. Ecologia

Ecotecnologia

Bonete Pérez, Mª José 

Dep. Agroquímica i Bioquímica

Biotecnologia d'Extremòfils

Bordehore Fontanet, César

Dep. Ecologia

Ecologia Marina

Bru Martínez, Roque

Dep. Agroquímica i Bioquímica

Proteòmica i Genòmica Funcional de Plantes

Camacho Carrasco, Mónica L.

Dep. Agroquímica i Bioquímica

Biotecnologia d'Extremòfils

Cañaveras Jiménez, Juan Carlos

Dep. Ciències de la Terra i Medi Ambient 

Geologia Ambiental 
Constán Nava, Soraya  Estació Científica Font Roja Natura Ecotecnologia 

Contreras de Vera, Asunción

Dep. Fisiologia, Genètica i Microbiologia

Transducció de Senyals en Bacteris

Cortina i Segarra, Jordi

Dep. Ecologia

Ecotecnologia

Cuenca Navarro, Nicolás

Dep. Fisiologia, Genètica i Microbiologia

Biología Cel·lular de la Visió

Esclapez Espliego, Julia

Dep. Agroquímica i Bioquímica

Biotecnologia d'Extremòfils

Ferrer Casanova, Juan

Dep. Agroquímica i Bioquímica

Enginyeria d'Enzims i Diseny Molecular

García Martínez, Jesús  Dep. Fisiologia, Genètica i Microbiologia  Ecologia Microbiana Molecular 
Garmendia López, Idoia  Dep. Ciències de la Terra i Medi Ambient  Fisiologia Vegetal Aplicada 

Giménez Casalduero, Francisca

Dep. Ciències del Mar i Biologia Aplicada

Biologia Marina

Gómez Doménech, Igor  Dep. Ciències de la Terra i Medi Ambient Grup d'Enginyeria i Risc Sísmic

Jordá Guijarro, Juana

Dep. Agroquímica i Bioquímica

Agroquímica

López Iborra, Germán

Dep. Ecologia

Paisatge i Recursos

López Llorca, Luis Vicente

Dep. Ciències del Mar i Biologia Aplicada

Fitopatologia

Maestre Gil, Fernando T.  Dep. Ecologia Laboratori de Zones Àrides i Canvi Global

Marhuenda Egea, Frutos Carlos

Dep. Agroquímica i Bioquímica

Fotoquímica i Electroquímica de Semiconductors

Martín Cantarino, Carlos

Dep. Ecologia

Paisatge i Recursos

Martín Nieto, José

Dep. Fisiologia, Genètica i Microbiologia

Genètica Humana i de Mamífers

Martínez Espinosa, Rosa María

Dep. Agroquímica i Bioquímica

Bioquímica Aplicada

Martínez Mójica, Francisco Juan

Dep. Fisiologia, Genètica i Microbiologia

Ecologia Microbiana Molecular

Molina Palacios, Sergio Dep. Ciències de la Terra i Medi Ambient Grup d'Enginyeria i Risc Sísmic

Moro Cuadrillero, Mª José

Dep. Ecologia

Paisatge i Recursos

Pastor López, Antonio

Dep. Ecologia

Paisatge i Recursos

Peiró Clavell, Victoriano

Dep. Ecologia

Paisatge i Recursos

Pire Galiana, Carmen

Dep. Agroquímica i Bioquímica

Bioquímica Aplicada

Rodríguez Mateo, Francisco

Dep. Matemàtica Aplicada

Anàlisi de Dades

Sánchez Jerez, Pablo

Dep. Ciències del Mar i Biologia Aplicada

Biologia Marina

Sánchez Lizaso, Jose Luis

Dep. Ciències del Mar i Biologia Aplicada

Biologia Marina

Sánchez Montahud, Juan Rafael

Dep. Ecologia

Ecotecnologia

Sanz Lázaro, Carlos

Dpt. Ecologia

Biologia Marina 
Soliveres Codina, Santiago Dep. Ecologia Ecotecnologia

Soria Mingorance, Jesús Miguel

Dep. Ciències de la Terra i Medi Ambient

Geologia Ambiental

Tent Manclus, José Enrique Dep. Ciències de la Terra i Medi Ambient Geologia Ambiental
Zubcoff Vallejo, José Jacobo Dep. Ciències del Mar i Biologia Aplicada Anàlisi de Dades

Identificació dels grups d'investigació